Burundi - srdce Afriky

Datum konání: 11.04.2018

Dne 11. dubna 2018 se v Městské knihovně Karlovy Vary uskutečnila cestovatelská přednáška na téma Burundi - srdce Afriky s Evou Nduwimana, která v této části Afriky pracovala u humanitárních organizací. Eva Nduwimana nám tento malý středoafrický stát krátce představila a také se pozastavila u současné politické situace v Burundi. Kromě toho nám popsala život lidí na vesnici a okolní krajinu. Také se pozastavila u Národního parku v Serengeti a krátce pohovořila o Rwandě, kterou sama navštívila.  Součástí přednášky bylo promítání autorských fotografií, autentických videí a výstava předmětů dovezených z Afriky. Na přednášce se nás sešlo téměř 60, což je velmi obdivuhodné číslo, díky Vám, milí čtenáři. Kromě dospělých se dostavily i děti, které se v dětském oddělení mohly podívat na pohádku s africkou tematikou. Děkujeme Evě Nduwimana za krásnou a poučnou přednášku a všem našim čtenářům, kteří s námi strávili příjemné odpoledne.