Noc s Andersenem 2018

Datum konání: 13.04.2018

Stejně jako v loňském roce se naše knihovna zúčastnila celostátní akce Noc s Andersenem.  Letošní přespávání v knihovně proběhlo v Městské knihovně v Karlových Varech z pátku na sobotu v termínu 13. - 14. dubna 2018. Sešlo se celkem 17 dětí ve věku 5-13 let. Děti se začaly scházet po 17. hodině na pobočce Čankovská s nabalenými batůžky, spacáky a podložkami. Čekalo nás povídání o dánském autorovi pohádek H. Ch. Andersenovi, luštili jsme křížovky, kreslili, četli si a soutěžili. Součástí odpoledne byla také poznávací hra se zavázanýma očima, kdy děti podle chuti či hmatu poznávaly některé potraviny a předměty. A nemohli jsme zapomenout také na oblíbenou hru na detektivy, kdy děti již těsně před spaním vyhledávaly zadané knihy v temné knihovně pouze a s baterkami. Na spaní si někteří vybrali do své  „postýlky“  svou oblíbenou knihu a při poslechu pohádky Císařovy nové šaty začali pomalu usínat. Celou noc jsme si moc hezky užili a těšíme se na další setkávání.