NOC S ANDERSENEM na ČANKOVSKÉ

Datum konání: 24.03.2024, 09:00

U příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena se v naší knihovně (na pobočce Čankovská) sešlo v pátek 22. března 2024 celkem 16 dětí a 2 knihovnice a prožily společnou knihovnickou noc. Ta byla plná zábavy, soutěží a čtení. Většina dětí byla ze ZŠ Konečná, se kterou knihovna dlouhá léta spolupracuje. Starší děti (pomocnice organizátorek) pak byly ze ZŠ J. A. Komenského a Gymnázia Karlovy Vary. Začínalo se kolem 16. hodiny. Po úvodních hrách se děti seznámily se spisovatelem H. Ch. Andersenem a jeho pohádkami. Následovala venkovní dobrodružná hra s hledáním indicíí k pokladu. Po večeři a objevení pokladu si děti s pomocí baterek našly ve zhasnuté knihovně mezi knihami pohlednice, které pak poslaly domů, kamarádům, rodičům, učitelům atd. Přečetli jsme si 1 knihu a 2 veselé pohádky pro kluky i holky a pak všichni unavení ulehli do svých spacáků. Všichni si tuto noc hezky užili a těší se na další dobrodružství a setkávání v knihovně.