Besedy se spisovatelkou dětských knih Lenkou Rožnovskou

Datum konání: 24.05.2019

Ve dnech 22. a 23. května navštívila naši knihovnu úspěšná a dětmi milovaná spisovatelka Lenka Rožnovská. Na svých interaktivních besedách představila žákům ze ZŠ Konečná a ZŠ Libušina své knihy Statečná lvíčata a Mobilmánie v pohádkové říši. Kniha Statečná lvíčata určená především pro malé čtenáře obsahuje text  plný nadčasových  podobenství, který uchvátí i dospělé. Součástí příběhu byly také emotivní ilustrace Ivety Autratové.

V literárně-dramatické besedě s názvem Mobilmánie vystupoval jako hlavní postava Jan Hloupý, který chtěl být spisovatelem. Jeho příběhy ale redaktoři odmítali, a tak zkusil štěstí jako prodavač mobilních telefonů. Setkal se při tom s Dědem Vševědem, který ho pouhým stiskem kláves Ctrl a X na svém počítači poslal do pohádky… A co dělo dál? To ví už jen děti, které se besedy zúčastnily nebo se to dozví, až si knihu přečtou… Srdečně Vás zveme do knihovny.

Více o Lence Rožnovské na www.lenkaroznovska.cz.

Celá galerie