Meandr Ohře 17.9.2016 – „Honba za pokladem Karla IV.“

Datum konání: 17.09.2016

Meandr Ohře se dne 17.9.2016 od 11:00 do 16:00 hodin proměnil ve středověké kolbiště, akci pořádala Městská knihovna KV ve spolupráci se Statutárním městem KV. Pro děti byl tradičně připraven bohatý program plný vystoupení rytířů, šermířů a atrakcí v historickém duchu, jako např.kolotoč, boj na kladině, kvintána, vystoupení sokolníka, jízda na ponících, nebo jízda na lanovce. Děti mohly vyzkoušet hasičskou a zdravotní záchrannou techniku. Knihovna již tradičně připravila naučná stanoviště.

Pokud děti chtěly pomoci Karlu IV. zachránit královnu Elišku a získat odměnu od samotného císaře, musely postupně navštívit všechna soutěžní stanoviště. V průběhu svého putování navštívily alchymistickou dílnu, kupecký a kořenářský krámek,  naučily se ovázat zranění v lazebně, zkusily si čtení v klášterní knihovně, nakouknout mohly i do středověkého žaláře, ale také svou zdatnost projevit při střelbě z luků nebo při rytířském turnaji.

Připraven byl i bohatý doprovodný program v provedení pěveckého sboru Štěpánky Steinové s Nocí na Karlštejně, dětem zazpíval Tomáš Beran a shlédnout mohly i šermířské vystoupení skupiny historického šermu Discordia.

I přes velkou nepřízeň počasí se družina Karla IV. rozšířila o několik desítek nových rytířů, které samotný císař pasoval do stavu rytířského, a dostalo se jim přízně od zachráněné královny Elišky, od níž obdrželi hodnotné dary a vzácnou pamětní minci. Taktéž na statečná pážata v cíli čekalo opékání buřtů a sladká odměna.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE - RAJČE.NET