Noc s Andersenem 2019

Datum konání: 02.04.2019

V pátek 29. března odpoledne se začalo v Městské knihovně v Karlových Varech scházet celkem 14 dětí ve věku 6 až 14 let k dobrodružnému spaní v knihovně. I letos se nocovalo, stejně jako ve dvou předchozích letech, v Rybářích na pobočce Čankovská. Po společném zahájení a seznamovací hře, jsme si s dětmi povídaly o dánském autorovi pohádek H. Ch. Andersenovi. Děti dostaly do knihovny také vzkaz od dánského velvyslance pana Ole Frijs-Madsena. Následně pak malí čtenáři napsali svým kamarádům a příbuzným pohlednice, které měly připomenout tento nevšední zážitek. Pokračovali jsme pak oblíbeným hádáním pohádek a čtením. Na památku jsme s dětmi vyrobily plakát s otisky jejich rukou, který je nyní vystaven v knihovně. K oblíbeným aktivitám, které nemohly při nocování chybět, patřilo hledání malých příšerek ve zhasnuté knihovně. Následoval pak večerníček O Kanafáskovi s příběhem a názvem Jak nespali v knihovně a nakonec čtení Andersenových pohádek Ošklivé káčátko a O princezně na hrášku. Tento večer jsme si s dětmi opět moc užily. Děkujeme tímto nejen dětem, ale také jejich rodičům zejména za to, že dětem čtou, vedou je k hezkému vztahu ke knihám a věnují jim tímto svůj čas.

Chceš si zahrát hru o Andersenovi? Pak klikni sem a můžeš hrát: