Pasování na čtenáře

Datum konání: 21.09.2022

Ve středu 21. září 2022 navštívili dětské oddělení Městské knihovny na I. P. Pavlova žáci ze ZŠ Jana Amose Komenského. Přišli sem, aby ukázali, jak se naučili hezky číst. Na úvod byli v knihovně přivítáni královnou Knihomilou a následně se vydali hledat spícího Alfonse ze Čtenářova, který je svým mečem pasoval na rytíře řádu čtenářského. Vzbudit spícího Alfonze však nebylo jen tak, ale nakonec se to povedlo. Všechny děti se nejen při buzení, ale zejména při čtení, moc snažily a za svůj výkon si vysloužily glejt rytíře řádu čtenářského. Získání tohoto glejtu je opravňuje k půjčování knih v knihovně na 1 rok zdarma.
Všichni jsme si tuto slavnostní událost moc užili a budeme se těšit na další společné shledávání v prostředí knihovny.

Celá galerie