Podzimní pasování na čtenáře

Datum konání: 18.10.2023, 10:00

Od září do listopadu již tradičně pasujeme žáky ze druhých tříd základních škol v Karlových Varech na čtenáře. Děti k nám přišly, aby ukázaly, jak se naučily hezky číst. Na úvod byly v knihovně přivítány královnou Knihomilou, a následně se vydaly hledat spícího Alfonse ze Čtenářova, který svým mečem pasoval na rytíře řádu čtenářského. Vzbudit spícího Alfonze však nebylo jen tak, ale nakonec se to povedlo. Všechny děti se nejen při buzení, ale zejména při čtení, moc snažily, a za svůj výkon si vysloužily glejt rytíře řádu čtenářského. Získání tohoto glejtu je opravňuje k půjčování knih v knihovně na jeden rok zdarma. Všichni jsme si tuto slavnostní událost moc užili, a budeme se těšit na další společné setkání v prostředí knihovny.

Celá galerie