Vyhlášení soutěže "ČTENÍ JE COOL"

Datum konání: 01.09.2020, 10:00

Městská knihovna uspořádala pro žáky 6. ročníků ZŠ a odpovídajícího ročníku víceletých gymnázií čtenářskou soutěž pod názvem „Čtení je cool“. Cílem soutěže bylo podpořit čtenářskou gramotnost a hravým způsobem přivést žáky ke čtení. V dětském oddělení na I. P. Pavlova a na pobočce Čankovská si děti vybíraly z množství zajímavých knižních titulů. Knihy byly dle obtížnosti obodovány od jednoho do tří bodů. Po přečtení soutěžící odpověděl na otázky týkající se obsahu a body mu byly zapsány do kartičky.

Koronavirus nám sice soutěž narušil, ale někteří odhodlaní, hned jak se otevřely knihovny, pokračovali v soutěžení. Vítězem se s velkým náskokem stal Jeroným Šťastný se 40 body, za ním následovala tři děvčata – na 2. místě skončila Eliška Moravcová s 19 body a 3. místo bylo uděleno dvakrát – Barbora Baslová a Kristýna Tolarová měly shodně po 18 bodech. Vítěz obdržel poukázku do pizzerie Mamma Mia. Dívky byly oceněny knižními odměnami.

Od září chystáme dvě souběžná kola – pro šesťáky a nově i pro sedmáky.